O mně

Zřím Tě milá, v kráse Tvé duše. Nedívám se, co nosíš na sobě, ale uvnitř.

Vnímám Tvé obavy i rozpaky, stejně jako Tvou radost a zaujetí.

Za všemi omezujícími přesvědčeními, pochybnostmi, chaosem i neklidem je Tvá podstata. To je místo, kde se s Tebou potkávám.

Není dobře ani špatně. Je jen TEĎ ve své opravdovosti. Ať jsi jakákoli, říkáš cokoli a chováš se jakkoli, vítej s vědomím, že jsi milována.

Plynutí času

Dětství a dospívání

Strach a osamělost. Naučila jsem se nedůvěřovat druhým i životu vůbec. Uzavřená a odpojená. Zabalená do ochranné pláštíku tuku. Odevzdala jsem svou sílu i radost. Citlivá. Soucitná.

Porod a rodičovství

Vztek a nenávist. Konfrontace poslušné holky s vlastními stíny a potlačenými částmi sebe samé. Hluboká temnota, která mě probouzí. Začínám tančit, usmívat se a zvát zpátky do života svou vitalitu.

TEĎ

Radost, smysl a únava. Partnerská krize nakopává mou pracovní cestu. Užívám si ji a hodně pracuji. Potkávám se s novými lidmi. Hlouběji, na úrovni duše.

Vize

Rovnováha, služba, spiritualita.

Dáša z pohledu svého muže:

Jsi citlivá, a proto slyšíš volání i němých hlasů,

jsi podporující, a proto podpíráš hory trápení,

jsi chápající, a proto ředíš stud,

jsi radost v pohybu, a proto Ti tanec sluší,

jsi dobrosrdečná, a proto šíříš dobro,

jsi upřímná, a proto nacházíš cestu k těm, ke kterým není cesta lehká,

jsi spolehlivá, a proto jsi majákem,

jsi na cestě, a proto se ráda učíš,

jsi vtipná, a proto dáváš úsměvy,

jsi smíchem, a proto k Tobě vedou cesty,

jsi vnímavá, a proto mnohé léčíš,

jsi přející, a druzí tak mohou násobit svou radost,

jsi milující, a nejen proto jsi milována,

jsi inteligentní, a proto na vše přicházíš,

jsi smířlivá, a proto i druzí umí uznat svou chybu,

jsi vlídná, a proto je milé s Tebou být,

jsi hravá, a proto jsi stále mladá,

jsi inspirující, a proto k Tobě pro inspiraci chodí,

jsi zranitelná, a proto nejsi sama.

Zažila jsem hodně kotrmelců. Stejně jako každá z nás. Největším mezníkem pro mě byl porod a kapitola rodičovství. Máš-li důvěru, zvu Tě podívat se za dvířka, kam běžně druhé nepouštíme.

Můj poporodní příběh si můžeš přečíst ZDE.

Porod a vše, co po něm následovalo, bylo nejnáročnější období v mém životě. Bylo to ale také nejzřetelnější volání mé duše po světle a svobodě.

Byl to budíček, který mnou lomcoval.

Probuď se! Probuď se!

Upozorňoval mě na to, co všechno jsem v životě potlačila a zadupala do pozadí. V domnění, že když to necítím, nevnímám a nevidím, že to neexistuje.

Dcera přišla tuhle místnost otevřít. A nebyl to pěkný pohled. A nevonělo to!

Byla to pozvánka. Přestat si lhát. Vidět věci tak, jak ve skutečnosti jsou. Mluvit o tom. Začít znovu cítit sama sebe. Své tělo. Vnímat jaké emoce prožívám a proč. Tolik hněvu chtělo ven. Prozkoumávat, jaké myšlenky se mi honí hlavou a proč si o nich myslím, že jsou pravdivé. Odkud se berou? A proč je následuji?

Zranění je to místo, kudy do tebe vstupuje světlo.“

Rúmi

Tady pomalu začala má cesta k uvědomování si toho, kdo ve skutečnosti jsem.

Začalo mi docházet, že nejsem chudinka sedící v koutě, litujíc se, jaký ji potkal osud, bez možnosti na něj reagovat.

Pomalu jsem se začala potkávat sama se sebou, jako ženou s vlastní silou a hodnotou.

Poznala jsem svou vášeň a sílu v tanci. Líbilo se mi, jak jsem dokázala být sama sebou a bylo mi jedno, co si o mě kdo myslí. Jen jsem byla a tančila. Mé nejpřirozenější a nejsvobodnější já.

Kdo mě na mé cestě k sobě doprovodil?

V tanci

Za spontánnost a pohybové stereotypy mě v tanci vzala Bára Bartecká v ročním výcviku: Využití tance a pohybu při práci s lidmi – 1/2019 – 12/2019.

V práci s tělem

Psychoterapeutický směr biosyntéza – začala jsem prozkoumávat své tělo. Znovuobjevovala způsoby, jakým mé tělo cítí a vnímá.

Biosyntéza pro ženy.

Biosyntetická přípravka – 3/2017 – 10/2017.

Life fields (biosyntéza) – 03/2019 – 07/2020.

V komunikaci

Zásadním způsobem mě ovlivnila a dosud posouvá nenásilná komunikace. Začala jsem více mluvit o tom, co cítím a co potřebuji. Nelíbilo se to vždy. Lidé v mém okolí byli zvyklí na to, že jsem se přizpůsobovala jim. Že jsem vnímala jejich pocity a naplňovala jejich potřeby. Teď už jsem si vědoma více sama sebe. Teď už, někdy nejistě a někdy odhodlaně, naplňuji i své potřeby.

V této oblasti mě doprovázeli Petr Holík a Radek Šíp – s nimi jsem absolvovala:

 Úvod do nenásilné komunikace – 11 – 12/2020.

Praxe nenásilné komunikace – 01 – 02/2021.

Trénink nenásilné komunikace – 04 – 05/2021.

Rodina jako pečující systém – 03/2022.

Odkazy na aktuální kurzy naleznete ZDE

Trénink nenásilné komunikace jsem prohloubila a obohatila o prvky somatic experiencing (jeden z nejefektivnějších způsobů práce s traumatem zahrnující práci s tělem a nervovým systémem) ve výcviku Mediace pro život – 09/ 2021 – 01/ 2022. Více o výcviku si můžete přečíst ZDE

V práci s emocemi

Mně pomohla Teal Swan znovurozpomenout se na důležitost emocí, které nevítáme s otevřenou náručí. Jsou jako ukazatele u naší cesty a odkazují nás k zraněným částem našeho já. Začala jsem se nořit hlouběji k primárním příčinám emocí. Věnovala jsem jim pozornost. Po tom oni touží! Naplňovala jsem potřeby svých částí, které byly hluboce podvyživené.

Teal nazvala tento proces procesem scelování a přečíst si o něm můžete zde: ZDE

Další ženou, který mě významně ovlivnila v práci s emocemi je Karla McLaren. Svou knihou Řeč emocí a svou senzitivitou ukazuje poselství jednotlivých emocí i způsoby, jak s nimi pracovat ku prospěchu všech.

V péči o duši

Řada profesionálů pracující s druhými mi předala své know how v Psychoterapeutickém minimu – 08/2020 – 04/2022. Nahlédla jsem do našeho fyziologického fungování. Objevovala krásy i odvrácené strany naší psyché.

V lednu 2023 začínám psychoterapeutický výcvik v Biosyntéze.

V práci s traumatem

V třídenním workshopu zaměřeném na práci s traumatem mi Sťáňa Študentová ukázala rozdíl Mezi viditelným, neviděným a neviditelným – 04/ 2022.

V typologiích a testech

Jsem objevila mnohem víc, kdo jsem.

Při zkoumání archetypů jsem objevila svůj primární archetyp – mudrc. Mudrc ve mně touží po hloubce a pravdě. Sekundární archetyp ve mně je pečovatel, který nachází hluboký smysl v péči o druhé.

Test archetypů, který mě ovlivnil naleznete ZDE

Další střípek do skládačky byly Genové klíče, které přináší prostor pro hluboký ponor k tomu, kdo jsme, jaké jsou naše vztahy a jaký je zdroj naší prosperity.

Vygenerovat si zdarma profil Genových klíčů můžete ZDE

A i když to možná zní, že jsem to všechno pochopila a spravila, není tomu tak. Možná Tě to překvapí, možná zklame.

Pro mě je to cesta. Cesta mým životem, která mě učí o tom, kým jsem v samém jádru své existence. Stále odhaluji další a další vrstvy a tahle detektivní práce mě neskutečně baví. 

Protože to, co každý z nás najdeme za tím vším závojem, nánosy, vrstvami našich osobností je opravdové zlato. Láska a světlo našeho opravdového bytí.

A to za to stojí!

Vždy jsem toužila po dokonalosti a to mě drželo dál od toho vydržet o ni usilovat. Dneska měním svou touhu po dokonalosti za své

opravdové já,

které se umí ukázat v celé své kráse, se všemi svými chybami, nepochopením, neznalostí. Nejsem dokonalá, ale jsem sama sebou.

Jsem o-pravdo-vá

Můžeš jít tou cestou se mnou.

Můžeš si vyhrnout rukávy a začít nořit svou pozornost do toho, čemu jsi o sobě uvěřila.

Třeba jako Alča:

Můžeš rozkrývat závoje, které zahalují Tvé pravé já, Tvou pravou podstatu. Můžu s Tebou plakat a křičet, když se dostaneme do míst, která budou intenzivní. Projdeme tím, protože víme, kam směřujeme.

K plnému projevení našich darů a talentů.

K o-pravdo-vému bytí.

Jedno vím jistě. Naše duše nás vede. Dovede nás přesně tam, kde máme být. K tomu, koho máme potkat. K tomu, co máme prožít. Vše má svůj hluboký význam, který ale v tu chvíli nemusíme chápat.

Zapadá i naše společné setkání do Tvého příběhu?

Příběh má vždy dobrý konec, záleží jen, v jaké části příběhu přestaneme číst.

Přejít nahoru